Przejdź do stopki

Podium w finale wojewódzkim

Treść

Sukcesem zakończył się występ drużyny chłopców (U-12) MUKS Halny Kamienica w finale turnieju wojewódzkiego „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W stawce 22 najlepszych zespołów z województwa małopolskiego zajęli doskonałe, 3 miejsce.

30 marca br. drużyny MUKS Halny Kamienica dziewcząt i chłopców w kategorii U-12 wzięły udział w finale wojewódzkim XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który rozegrano na boiskach Com-Com Zone w Nowej Hucie.

W rozgrywkach grupowych młodzi piłkarze Halnego zremisowali  z drużyną ASY Chełmiec 2:2 (br. A. Witteczek, P. Łazarz), a następnie pokonali SP Ostrowsko 4:0 (br. K. Czepielik - 2, J. Kwit, P. Jawor) oraz SP Tuchów 6:0 (br. P. Biedroń - 3, K. Czepielik - 2, K. Zygmunt). W ćwierćfinale chłopcy zwyciężyli PSP nr 3 Brzesko 4:1 (br. K. Czepielik - 2, P. Biedroń, K. Zygmunt).  Potknięcie nastąpiło w półfinale, gdzie Halny minimalnie przegrał z zespołem późniejszych zwycięzców - drużyną SP 18 z Tarnowa 2:1.

W finale pocieszenia drużyna w regulaminowym czasie zremisowała z SP 5 Oświęcim 1:1. W serii rzutów karnych Halny pokonał swoich rówieśników 3:2,  kończąc ostatecznie turniej na trzecim miejscu w województwie małopolskim.

Skład zespołu: Arkadiusz Opyd, Krystian Kornaś, Kacper Czepielik, Mateusz Miłkowski, Jakub Kwit, Kacper Zygmunt, Andrzej Witteczek, Patryk Biedroń, Patryk Łazarz, Patryk Jawor,

Dziewczęta, dla których był to debiut w takiej imprezie, zakończyły tym razem swój udział na meczach fazy grupowej. Drużyna zagrała w składzie: Weronika Kaim, Klaudia Staroń, Dominika Szczepaniak, Justyna Rusnarczyk, Bernadeta Biskup, Wiktoria Opyd, Angelika Bieda, Magdalena Brzeczek, Emilia Nowak.