Przejdź do stopki

Świetny wynik Roberta Farona w Maratonie Bieszczadzkim

Treść

W przepięknej zimowej aurze przyszło się ścigać zawodnikom w ramach Wielkiej i Małej Kombinacji Bieszczadzkiej oraz III Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego - dwudniowej imprezy, która odbyła się 28 i 29 stycznia w Cisnej.

Zmagania rozpoczęły się w sobotę, 28 stycznia od wyścigu biegaczy narciarskich w ramach Wielkiej i Małej Kombinacji Bieszczadzkiej (narty plus na drugi dzień start w Zimowym Maratonie lub Dyszcze). Na próbę sił na biegówkach zdecydowało się około 80 zawodników, z których 16 pobiegło na nogach na drugi dzień. Wygrał bezapelacyjnie Robert Faron z Zalesia, który pokonał trasę 10 kilometrów w około 29 minut.

Na drugi dzień odbył się maraton biegowy. Na dystansie 44,6 km Robert Faron zajął drugie miejsce z czasem 3 godziny, 14 minut i 32 sekundy.

W dwudniowej imprezie udział wzięło ponad tysiąc biegaczy.

Źródło/foto: Zimowy Maraton Bieszczadzki