Przejdź do stopki

Sukces Roberta Farona podczas Biegu Piastów w ramach FIS Maraton CUP

Treść

Znakomity występ zanotował Robert Faron z Zalesie podczas 40. Biegu Piastów - prestiżowej imprezy narciarskiej w Polsce. Na dystansie 50 km stylem klasycznym, zaliczanym do Pucharu Świata w maratonach, zwyciężył w kategorii wiekowej  Masters (40 -  49), a w kategorii open zajął 16 miejsce (trzecie wśród Polaków).
W sobotę  5 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie rozegrano główny dystans jubileuszowej imprezy - bieg na 50 km stylem klasycznym.
Na trasie zmagało się około półtora tysiąca narciarzy z 24 krajów: Austrii, Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.
W klasyfikacji open zwyciężył 33-letni Toni Livers ze Szwajcarii, który wyprzedził  Czecha Jiři Rocarka i Benoita Chauveta z Francji. Robert Faron minął metę jako trzeci z Polaków, plasując się ostatecznie na 16 pozycji w klasyfikacji generalnej biegu.
W swojej kategorii wiekowej  Masters (40 -  49) Robert okazał się najlepszy, wyprzedzając Rinata Iakhina z Rosji i Norwega Mortena Aaseboe.

Świetny występ zanotował także ojciec Roberta - Piotr Faron (rocznik 1949), który w kategorii wiekowej Masters (60 -  69) zajął wysokie 8 miejsce.