Wyniki wyborów parlamentarnych w gminie Kamienica
Treść
25 października 2015 r. w wyborach parlamentarnych uczestniczyło 50,56% mieszkańców Gminy Kamienica uprawnionych do głosowania.
Głosujący w większości udzielili poparcia kandydatom startującym z ramienia Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, na których oddano łącznie 1 867 głosów.
W wyborach do Sejmu najwięcej głosów zdobyli: Wiesław Janczyk - 485, Arkadiusz Mularczyk - 435, Karolina Gancarczyk - 180 z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Paweł Talar - 178 z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.
W wyborach do Senatu najwięcej głosów zdobył popierany przez PiS Jan Hamerski (1953). Pod względem ilości głosów drugie miejsce zajął Stanisław Hodorowicz (536) , a trzecie Bogusław Waksmundzki (304).
Mandat do Sejmu w okręgu nowosądeckim uzyskali: Piotr NAIMSKI, Józef LEŚNIAK, Anna PALUCH, Wiesław JANCZYK, Barbara BARTUŚ, Arkadiusz MULARCZYK, Edward SIARKA, Jan DUDA - wszyscy z KW Prawo i Sprawiedliwość; Andrzej CZERWIŃSKI z KW Platforma Obywatelska i Elżbieta BOROWSKA z KWW „Kukiz'15”.
W Senacie okręg wyborczy nr 36 (powiat limanowski, nowotarski i tatrzański) będzie reprezentował Jan Hamerski - KW Prawo i Sprawiedliwość.
PEŁNE WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU W GMINIE KAMIENICA
W gminie Kamienica, w wyborach do Sejmu na wszystkie listy kandydatów oddano łącznie 2 813 ważnych głosów. Poszczególne komitety uzyskały wśród głosujących następujące poparcie: KW Prawo i Sprawiedliwość (66,37%), KW Platforma Obywatelska RP (7,47%), KW Razem (1,64%), KW KORWiN (2,95%), Komitet Wyborczy PSL (9,63%), KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni (1,07%), KWW „Kukiz'15” (8,64%), KW Nowoczesna Ryszarda Petru (1,81%), KWW Zbigniewa Stonogi (0,21%), Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy (0,21%).
ROZKŁAD GŁOSÓW NA KOMITETY I KANDYDATÓW
KW Prawo i Sprawiedliwość
Piotr Aleksander NAIMSKI - 177
Józef Krzysztof LEŚNIAK - 167
Anna PALUCH - 83
Wiesław Stanisław JANCZYK - 485
Barbara Halina BARTUŚ - 41
Jan PICZURA - 10
Arkadiusz MULARCZYK - 435
Edward SIARKA - 97
Marta MORDARSKA - 13
Jan Wiesław DUDA - 85
Julian STOPKA - 1
Ewa FILIPIAK - 29
Marian Józef RYBA - 0
Tadeusz Kajetan GRABOWSKI - 2
Teresa JANCZURA - 9
Wojciech Andrzej CIEŚLAK - 12
Paweł ŚLIWA - 17
Grażyna Katarzyna TYLKA -1
Karolina Elżbieta GANCARCZYK - 180
Małgorzata Agnieszka BELSKA - 23
Razem KW Prawo i Sprawiedliwość - 1 867
KW Platforma Obywatelska RP
Andrzej Stanisław CZERWIŃSKI - 108
Andrzej Józef GUT-MOSTOWY - 20
Grażyna Karolina SUKIENNIK - 7
Tadeusz PATALITA - 53
Agata Kazimiera KRÓL-MIREK - 0
Michał Szczepan DIDUCH - 2
Eugeniusz Józef ZAJĄCZKOWSKI - 0
Zofia JEŻ - 1
Renata Helena NOWAK - 4
Andrzej Tadeusz GĄSIENICA-MAKOWSKI - 2
Andrzej CIKOWSKI - 0
Janusz Tomasz GUBERNAT - 0
Halina Maria WĄSOWSKA-SCHIRMER - 3
Danuta Joanna SZTENCEL - 0
Wioletta Jadwiga OLEKSY - 5
Małgorzata Grażyna GUCWIŃSKA - 0
Grażyna ŁABNO - 0
Waldemar Paweł OLSZYŃSKI - 0
Maria Dominika WACHAŁOWICZ-KIERSZTYN - 0
Marcin Mateusz PORĘBA - 5
Razem KW Platforma Obywatelska RP - 210
KW Razem
Dorota Ewa BUDACZ - 19
Tomasz Leszek ZAWADA - 2
Jolanta Aleksandra ŻYLIŃSKA - 6
Piotr Paweł MARCZYK - 5
Maria Jolanta ALCHOWŚKA - 0
Michał KARCZEWSKI - 0
Marta ŁUKOWSKA - 4
Jan Jerzy BIŃCZYCKI - 4
Katarzyna Krystyna JĘDRYKA - 1
Kajetan Szymon CZAPLA - 4
Aleksandra Wanda POHORECKA - 0
Marcin GALENT - 1
Razem KW Razem - 46
KW KORWiN
Kazimierz Szczepan FAŁOWSKI - 37
Justyna Ewa SOKOŁOWSKA-WOŹNIAK - 7
Piotr Emilian SUŁKOWSKI - 17
Szymon JAMRO - 5
Leszek Jakub GIENIEC - 2
Alicja Ewa WAJRAK-FAŁOWSKA - 0
Andrzej SKUPIEŃ - 4
Celina Zofia MATUSIK-BOCHEŃSKA - 0
Jacek KOŚCIÓŁEK - 2
Adrian HASLIK - 3
Anna Dorota REIMSCHÜSSL - 0
Agnieszka Paulina ROGOWSKA - 0
Radosław Ryszard LAZAR - 1
Maciej Henryk BEREZOWSKI - 5
Razem KW KORWiN - 83
Komitet Wyborczy PSL
Bronisław DUTKA - 67
Stanisław Wojciech PASOŃ - 14
Stanisław BARNAŚ - 3
Jerzy Andrzej NALEPKA - 0
Józefa KOLBRECKA - 3
Krystyna BARAN - 2
Urszula Zofia NIEMIEC - 0
Grzegorz Jerzy PABIS - 0
Izabela Zuzanna SARNA - 0
Dariusz Paweł KANTOR - 0
Czesława Maria KRÓLCZYK - 1
Anna Helena MAJDA - 1
Józef ZBOROWSKI - 2
Jan Stanisław POTOCZEK - 0
Paweł Leszek TALAR - 178
Jacek Edward BABIŃSKI - 0
Andrzej BARNA - 0
Małgorzata Anna WRÓBEL - 0
Józef TOBIASZ - 0
Razem Komitet Wyborczy PSL - 271
KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Joanna Maria LEJA - 15
Katarzyna Justyna BARTKOWSKA - 5
Henryk PLATO - 2
Antoni Mieczysław ŁOPATA (skreślony)
Elżbieta Maria HOŁOWEŃKO - 0
Grażyna Jadwiga KOLASA - 0
Mieczysław HĘDRZAK - 0
Henryk Roman WOLSKI - 0
Katarzyna Anna JAWORSKA - 1
Adrian Dawid LEJA - 0
Karolina KLINK - 2
Janusz Czesław ZARZYCKI - 1
Wiesław Jan PIĄTKOWSKI - 0
Małgorzata GOŁĄB - 0
Ewelina Alicja RYŁKO - 2
Anna Maria PIWOWARCZYK - 1
Tomasz OLSZEWSKI - 0
Anna Maria ŻUCHOWICZ - 0
Dariusz Juliusz ZABRZEWSKI - 1
Włodzimierz Tadeusz ZAPIÓRKOWSKI - 0
Razem KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni - 30
KWW „Kukiz'15”
Elżbieta Joanna BOROWSKA - 60
Maciej PROSTKO - 83
Mariusz Jerzy WCISŁO - 8
Jarosław GLIŃSKI - 7
Piotr Stanisław KOBUS - 5
Dawid Bogumił MÓL - 27
Zbigniew Kazimierz SIKORA - 4
Amadeusz Klaudiusz KWIATKOWSKI - 3
Ewelina Katarzyna URBAŃSKA - 8
Mariusz WNENK - 2
Barbara GRABIAK - 1
Szczepan Alfred ZYGMUNT - 7
Marta SKOCZEŃ - 5
Iwona Helena PYCIŃSKA - 0
Kinga Dominika SARATA - 2
Piotr Stanisław BIELSKI - 4
Monika Maria PŁAWECKA - 4
Krzysztof Paweł KMAK - 5
Katarzyna Małgorzata WOJCIECHOWSKA - 3
Maciej Jakub ROGÓŻ - 5
Razem KWW „Kukiz'15” - 243
KW Nowoczesna Ryszarda Petru
Tomasz Jakub GABRYŚ - 20
Adam Michał WOJTAS - 20
Małgorzata Joanna ENDRES - 4
Jacek Józef GWÓŹDŹ - 0
Agnieszka Katarzyna SŁUGOCKA - 2
Krzysztof Łukasz KONSUR - 0
Robert Mieczysław SMOTER - 1
Maria Małgorzata NOWAKOWSKA - 1
Kazimierz Tadeusz KURPIEL - 1
Alicja GAWLIK-POCIECHA - 0
Lidia Ewa ŚMIGOWSKA-KACZKA - 0
Agata Anna GIERA - 0
Ryszard ŁUKASIK - 2
Razem KW Nowoczesna Ryszarda Petru - 51
KWW Zbigniewa Stonogi
Barbara Emilia KLESZYK - 1
Kazimierz Józef NIŻNIK - 0
Szczepan Franciszek CZUBIŃSKI - 0
Małgorzata SUTOR - 0
Sławomir Marek PERGÓŁ - 0
Konrad Janusz GÓRSKI - 2
Damian Michał WYPART - 0
Beata Zofia USTUPSKA - 0
Elżbieta Stanisława KOCIK - 1
Wiktor Andrzej PAJDZIK - 1
Jacek KALATA - 0
Artur Leszek STAROWICZ - 1
Monika Agnieszka BOGDAŁ - 0
Wojciech Dominik TATAR - 0
Razem KWW Zbigniewa Stonogi - 6
Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy
Andrzej Stefan PACIEJ - 2
Krzysztof Ryszard WOJTASZEK - 0
Kamil MUCHA - 1
Krzysztof KLEMCZAK - 0
Ryszard Marek PYZIK - 0
Władysław ŁOWISZ - 1
Barbara DUDA - 1
Monika Ewa TARGOSZ - 0
Wioletta Janina MIREK - 0
Monika Katarzyna BEDNAREK - 0
Zdzisław Franciszek BUDZYK - 0
Barbara Elżbieta KLEMCZAK - 0
Kamil Konrad STOJEK - 0
Anna WĘDRYCHOWICZ - 0
Stanisław DOBROWOLSKI - 0
Grzegorz Krzysztof UZAR - 1
Helena Kinga BORKOWSKA - 0
Tomasz Michał CHOWANIEC - 0
Razem Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy - 6